Sevinçler Aile Sitesine Hoş Geldiniz

Atalarımızın tarihi

 

MÜEZZİNOĞULLARI SÜLALESİ

MESUDİYE’NİN ZİLE KÖYÜNDE AĞAÇ TOMRUKLARINDAN YAPILAN AHŞAP BİR EVDE GÜN DOĞARKEN TELAŞALI BİR SEVİNÇ BAŞLAR. BU SEVİNÇ BİR DOĞUM MÜJDESİDİR.
BU TELAŞ İMAMOĞLULLARI SÜLALESİNİN BABASI ABDULLAH HOCA EFENDİNİN DOĞUMUNUN TELAŞIDIR.

ABDULLAH HOCA OLUR
ABDULLAH HER ÇOCUK GİBİ SERPİLİP GELİŞİR DERKEN DELİKANLI BİR GENÇ OLUR.BABASI OĞLUNU ÖNCE MAHALLE MEKTEBİNDE ARDINDAN MEDRESEDE EĞİTİMİNİ TAMAMLATIR. ARTIK ABDULLAH OKUMUŞ HOCA OLMUŞTUR. AİLE MESUDİYE ZİLE’DEN ORDU ARPAKÖYE GELİR.BİR ZAMAN SONRA ABDULLAH HER GENÇ GİBİ AİLESİNE KATKIDA BULUNMAK İSTER KARAR VERİR VE KÜTAHYAYA GİDER.KÜTAHYA’DA UN FABRİKASINDA İŞE BAŞLAR..

ABDULLAH KÜTAHYA’DA
ABDULLAH ARTIK BİR İŞ BULMUŞTUR.FABRİKA SAHİBİ ABDULLAH’IN ÇALIŞKANLIĞINA VE DÜRÜSTLÜĞÜNE HAYRAN KALIR.DAHA SONRA ABDULLAH’IN HOCA OLDUĞUNU ÖĞRENİR ONU MAHALLEDEKİ CAMİİDE GÖREVLENDİRİRLER VE ABDULLAH İMAMLIĞA BAŞLAMIŞ ÇEVRESİNDE ÖRNEK KİŞİ OLMUŞTUR.BU KİŞİLİĞİNDEN ETKİLENEN FABRİKA SAHİBİ BİR GÜN ABDULLAHI YANINA ÇAĞIRIR VE ” ABDULLAH SENİ İZLEDİM VE SANA HAYRAN KALDIM

ABDULLAH HOCA EVLENİR
EĞER İSTERSEN SANA BİRİCİK KIZIMI LAYIK BULDUM HEM BİZE SAHİP ÇIKAR HEMDE AİLEMİZİ DEVAM ETTİRİRSİNİZ” DİYE TEKLİFTE BULUNUR.BU TEKLİF KARŞISINDA ŞAŞIRAN ABDULLAH FABRİKA SAHİBİNİN KIZIYLA EVLENİR.BU EVLİLİKTEN ÜÇ KIZI DÜNYAYA GELİR.

ABDULAH HOCANIN ÜÇ KIZI OLUR
ata

ZAMAN SU GİBİ AKMAKTARIR ANCAK ABDULLAH HOCANIN HENÜZ OĞLU OLMAMIŞTIR.ABDULLAH HOCA ZAMAN SONRA KAYIN BABA VE ANNESİNİ KAYBEDER VE YALNIZ BAŞINA KALIR.

ABDULLAH KÜTAHYA’DAN AYRILIR
ABDULLAH HOCA AİLENİN TEK MİRASCISIDIR.DÜŞÜNÜR TAŞINIR ARTIK KÜTAHYA’DA KALMANIN BİR ANLAMI KALMAMIŞTIR. MEMLEKET HASRETİDE İNCEDEN İNCEYE İÇİNİ KEMİRMEKTEDİR.ABDULLAH HOCA KARAR VERİR VE TÜM MAL VARLIĞINI SATARAK YOLA KOYULUR.
ABDULLAH HOCA TÜM MAL VARLIĞINI SATARAK İYİ BİR PARAYA SAHİP OLMUŞTUR.

ABDULLAH HOCA ORDU YOLUNA KOYULUR
AMA BU PARALARI NASIL TAŞIYACAKTIR.DÜŞÜNÜRLER VE GÜVENLİ OLMASI İÇİN MECİDİYELERİ VE DİĞER ALTINLARI SAMANLA KARIŞTIRARAK ÇUVALLARA DOLDURURLAR VE YOLA ÇIKARLAR.
ARTIK KÜTAHYA MACERASI SONA ERMİŞ ABDULLAH HOCA MUHTEREM HANIMI VE ÜÇ KIZI İLE ORDU’YA GİTMEK ÜZERE YOLA KOYULURLAR.KAH YÜRÜYEREK KAH ARAÇLA SAMSUN’A GELİRLER.

ABDULLAH HOCA SAMSUN’DA
ABDULLAH HOCA SAMSUN’DAN GEMİYE BİNERLER GEMİ YOLCULUĞU BAŞLAMIŞTIR.YOLCULUK ESNASINDA ABDULLAH HOCANIN SERPİLİP BÜYÜYEN KIZI EMİNE’Yİ GEMİ KAPTANI GÖRÜR VE İLK GÖRÜŞTE VURULUR VE BABASINDAN İSTER NASIL OLDU İSE BU İŞE ŞAŞIRAN BABA ABDULLAH HOCA KIZINI KAPTANA VERİR VE DİĞER KIZLARI VE HANIMIYLA ORDU’YA DÖNER. ABDULLAH HOCA MEMLEKETE GELMİŞTİR ARTIK. GÜNLERCE SAMAN ÇUVALLARININ İÇİNDEN ALTIN VE MECİDİYELERİ SEÇERLER.

ABDULLAH HOCA ORDU’DA
ABDULLAH HOCA ORDU’DA BUGÜNKÜ VALİLİK BİNASININ ALTINDAKİ SARAY HAMAMININ YANINA YERLEŞİRLER VE SARAY HAMAMINI İNŞAA EDERLER.

ARTIK ABDULLAH HOCA ORDU’DADIR….

ABDULLAH HOCANIN HANIMI VEFAT EDER
ABDULLAH HOCA YARENİ GÖNÜL VE CANDOSTU HANIMINI KAYBETMİŞTİR.
HANIMI VEFAT EDİNCE HOCA YENİDEN EVLENİR.

ABDULAH DEDENİN İLK ERKEK EVLADI DOĞAR
ONUN ADI MUSTAFA’DIR.ARTIK İMAMOĞULLARININ DEVAMINI SAĞLAYACAK ERKEK DÜNYAYA GELMİŞTİR.
ORDU BATAKLIK VE SAZLIK OLMASI NEDENİYLE BABA ABDULLAH BİRİCİK OĞLU MUSTAFA’YI SİVRİ SİNEKTEN VE SITMA HASTALIĞINDAN KORUMAK İÇİN ARPA KÖYÜNE DÖNER.

ABDULAH DEDENİN İKİNCİ OĞLU OLUR
BU ARADA ABDULLAR DEDENİN İKİNCİ OĞLU DÜNYAYA GELİR
ONUN ADI ALİ’DİR

ARTIK MUSTAFA VE ALİ DEDELER DEVRİ BAŞLAR